פייסבוק ישיקו שירות מייל, למה זה צעד אסטרטגי נכון ומתבקש?

גלובס מפרסמים היום שפייסבוק עומדים להשיק שירות מייל חדש. פרסמתי ב Desk פרשנות ואני מרחיבה אותה קצת כאן, אז למה אני חושבת שזה כ"כ חשוב:
פייסבוק כיעד הבחירה (destination of choice)
פייסבוק רוצה וצריכה ליצור מצב בו היא תוכל לספק כמה שיותר שירותים למשתמש על מנת שיראה בה את האתר המוביל שאין צורך לצאת ממנו. כבר היום מספקת פייסבוק שירותים המחליפים עבור משתמשים רבים אתרים אחרים, אם מדובר בשיתוף תמונות וסרטוני וידאו ואם במשחקים ושירותי לוחות.
שירות מייל יהווה פריצת דרך משמעותית ויכולת עצומה להחזיק את הגולשים בבית, כמו גם יספק לפייסבוק למידת נתונים דמוגרפים נוספים ומיקום נוסף לנצל את יכולותיה העצומות והמידע שצברה עד היום בתחום הפרסום המפולח והממוקד.
בסיס להצלחה
רבים האנשים, בעיקר הצעירים המשתמשים כיום בשירות המייל הפנימי בפייסבוק במקום במייל חיצוני.
במסגרת מחקר וקבוצות מיקוד שביצענו בעבודתי הקודמת על רשתות חברתיות מתברר כי בקרב הקהל הצעיר, שירות המייל הפנימי בפייסבוק כבר החליף את שירותי המייל החיצוניים מזמן ובקבוצות המיקוד אף אמרו שכדאי שפייסבוק תשכלל אותו.
אז אם שכלול, שירות המייל של פייסבוק צריך להתרחב במספר פיצ'רים על מנת להחליף שירותי מייל אחרים כמו הוספת קבצים וסרגל עריכה לדוגמא וכנראה שגם הם הבינו את זה.
בסיס להצלחה 2
בהנחה שאכן יבוצע סינכרון בין המייל בתוך פייסבוק למייל חיצוני (אם לא כל מה שכתבתי בטל ומבוטל) פייסבוק מתחילה עם 400 מיליון יוזרים קיימים. יותר טוב מזה?

אז בהמשך לכתבה, כן, יש כאן איום על גוגל אבל טוב שכך. לגוגל אין מתחרים בתחומים מסויימים שאפל ומייקרוסופט לא נוגעים בהם ובישראל לפחות יאהו היא לא שחקן משמעותי.
כבר ידוע שאנחנו הצרכנים רק מרוויחים מתחרות. אני צופה פיצ'רים, הרחבות ועוד הרבה חלומות שלנו, הגולשים, מתממשים בקרוב.
מה שבטוח, יהיה מעניין. יאללה מברוק

5 מחשבות על “פייסבוק ישיקו שירות מייל, למה זה צעד אסטרטגי נכון ומתבקש?”

 1. כמו שאמרת: "כבר ידוע שאנחנו הצרכנים רק מרוויחים מתחרות" – ברור שאנחנו נרוויח מהתחרות ויש לצפות לפיצרים מגניבים בעתיד הקרוב.

  בכל מקרה, לעניות דעתי, ג'ימייל כל כך מוצלח שקשה לי להאמין שאוותר עליו. אבל הדור הצעיר (אפשר לחשוב כבר בן כמה אני, כן) שנכנס ישר לתוך פייסבוק יחשוב בוודאי אחרת…

  אני זוכר שפעם אמרו שפייסבוק יבלע את האינטרנט (יכיל את כולו ולא נצטרך לצאת ממנו), אולי זה באמת מתממש.

 2. אורלי בראון

  אני בהחלט מאמינה שיבוא היום ורשת חברתית או תאגיד שהחל כמנוע חיפוש יבלעו חלק גדול מהאינטרנט ובעיקר החלק הנוגע לפעילות שוטפת ותוכן גולשים
  אני חושבת שזה גם יהיה נכון עבור הצרכן לרכז מה שהוא רוצה במקום אחד.

  אני מאמינה שהאינטרנט מסביב יישאר אתרים תדמיתיים ואולי עוד נספחים, אבל בגדול – יום אחרי הפוסט הזה יצא גוגל באז, אז אין מה לומר…

  כרגע גם אני אשאר בג'ימייל, אבל בעיקר כי אני יכולה לשלוט (לפחות חשבתי ככה עד אתמול-באז) במה אני מקבלת ומה לא. אח"כ נראה.

  הפוסט הבא בדרך…
  תודה על התגובה 🙂

 3. פינגבאק: הרשת רוחשת. הבאז, הגוגל והבלבול | הבלוג של אורלי בראון

 4. פינגבאק: רשתות חברתיות בישראל - לאן? | הבלוג של אורלי בראון

 5. פינגבאק: חורימבה לשבת: נפתח ערוץ שיחה עם הח”כים בפייסבוק | חורים ברשת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

גלילה למעלה