הבלוג של אורלי בראון

כדור הבדולח של משטרת ישראל

בדיוק היום בבוקר רציתי להגיד משהו לטובת משטרת ישראל. עצרתי לקנות מיץ תפוזים בצרכניה במושב וראיתי כותרות עיתונות שחשבתי שהן עליהום מיותר של התקשורת על משטרת ישראל שנובע נטו מבורות. בורות של התקשורת.

בקצרה: בעקבות רצח הילד בן השבע בבני עי"ש החליטה התקשורת שהמשטרה אשמה, הכתובת היתה על הקיר. כל יום יש כותרת חדשה בנושא, על האזהרות שהתקבלו, התלונות מהשכנים וגרוע מזה האשמות מעמותות שונות.

מאיזשהי סיבה בחרה התקשורת לא להתייחס לעובדה שללא תלונה משטרת ישראל לא יכולה  לעשות כלום ומי שכן אמור לעשות הם שירותי הרווחה, איפה הם היו? הפניית אצבע מאשימה למשטרת ישראל מיותרת כאן אבל הפניית אצבע מאשימה לשירותי הרווחה של מדינת ישראל היא חובה! ידעתם שיש בעיה והתעלמתם ממנה, איך דברים כאלו קורים? והנה הכסת"ח (לקוראיי המאותגרים – כיסוי תחת),

נו באמת, מאשימים יקרים, משטרת ישראל זה מדיום או שיש לה כדור בדולח?

והתשובה לזה, היום בבוקר הייתה כנראה שלא, אבל כשהגעתי הביתה וקראתי את כל הכתבות על סגירת העיר תל אביב ע"י משטרת ישראל התחלתי לחשוב שכן, כנראה משטרת ישראל היא סוג של מדיום כשהיא רוצה.

מודסלקטור! אני מבקרת די קבועה (באופן יחסי לחיי הלילה שלי) במועדון הברזילי. המועדון שמביא את אמני הטכנו הטובים ביותר בעולם.  בסילבסטר החליטה משטרת ישראל לפשוט על כמה מהמועדונים המובילים בת"א וביניהם הברזילי בו החודש היו אמורים להתארח מספר אמנים מחו"ל ביניהם Modselector אותם אני לא יודעת כמה זמן אני מחכה כבר לשמוע.

אבל מכיוון שמשטרת ישראל היא בכל זאת כנראה סוג של מדיום, הם יכולים להכנס למועדון ופשוט להעריך בעין כמה אנשים נמצאים בו, יופי של עבודה חברים. גרמתם להפסדי כסף היסטרים לבעלי המועדונים ובמקרה שלי -ללו"ז של בילויים להידפק לכל החודש.

לא יאומן כמה כסף, זמן וכוח אדם מבוזבז על שטויות במשטרת ישראל כשילדים בני 14 קונים חגיגת בפיצוציות בכל חור בעיר, אם כבר סדר עדיפויות – נראה לי קצת יותר חשוב לטפל בזה.

עם כל האמונה שלי במדיה חברתית, לצערי קשה לי להאמין שהמחאה תעזור. כחובבת טבע של שנים אני מכירה את המלחמות חסרות השחר האלו עוד משם. על כל מקרה, הקבוצות שקמו בפייסבוק:

לא מסכימים להשתקת חיי הלילה בתל אביב

חיי הלילה של תל אביב לא עוצרים בכחול

פוסט בבלוג אור בזוויות:

משטרת ישראל מענישה: חודש בלי מסיבות

7 תגובות על ”כדור הבדולח של משטרת ישראל“

 1. מאת ארנב על הירח:

  צודקת במיליון אחוז, 1,0000000%

  מתעסקים בשטויות במקום בבעיות!
  לדעתי משטרת ישראל צריכה להבין שהיא חייבת להשקיע תקציב במיצוב ובמיתוג שלה כמו כל גוף אחר…

 2. פוסט מעניין.
  המילים שלך מאירות באופן מאוד בולט אין החוק נותן תשובות לשאלות הלא חשובות, בזמן שהנושאים החשובים והקריטיים אינם מטופלים כלל 0(עד שמאוחר מידי).

  הפשיטה המטופשת של משטרת ישראל על המועדונים בתל-אביב היא טעות כל-כך פטאלית הגוררת כל-כך הרבה נזקים ובינהם גם המשך הנזק לתדמית המשטרה על התעסקות בשטויות, ונזק תדמיתית לעיר ת"א כעיר שרודפת את בעלי העסקים שלה ומתנקלת להם.

  ילדים בני 14 מתדלקים וודקה על ספסל ברחוב הראשי בתל-אביב בו אני גר בכל סופ"ש, אך מעולם לא ראיתי ניידת של משטרה או של משרד הרווחה עושים משהו בנידון.
  הם מחפשים את בעלי הפיצוציות בזמן שהבעיה האמיתית היא הילדים – במיוחד אלה שכבר למדו לבקש ממישהו מבוגר לקנות להם בקבוק בפיצוציה – והנה אנחנו שוב בשטח ה"אפור" בו בעלי הפיצוציות יוצאים בסדר וקטינים עדיין צורכים אלכוהול בכמויות שיכולות בהחלט להיות מסוכנות…

  ככה זה במדינה שהתפיסה החברתית שלה ויכולת ההבנה שלה תקועים בתקופה אחרת.

 3. מאת הדוד:

  זה לא חדש שהמשטרה מעדיפה לחפש מתחת לפנס, ואם אין שם כלום – לפנטז כאילו מצאו שם משהו.

  מצד שני קשה לי לקרוא שאנשים מצפים ששוטרים יפתרו בעיות – ולא חשוב איזה – של בני 14.

  לא יודע איזה סיכוי יש לעובד סוציאלי מול ילדים בגיל ה"דווקא", והורים – אפילו אם הם מושלמים – לא יכולים לעזור לנער בגיל הזה (שבו חשוב להיות עצמאי) חוץ מלהראות לו שיש לו לאן לחזור אם הוא ירגיש צורך (בלי לדאוג כל הזמן למה הוא עדיין לא מרגיש את הצורך הזה).

  מה שבטוח הוא ששוטר לא יחנך את הילד שלך או יהפוך אותו לאדם טוב יותר. הוא רק יעזור לו להבין באיזה צד של המתרס הוא נמצא. ככה אני גדלתי ;)

 4. מאת סילבסטר:

  כל הכבוד למשטרה!

  מספר האנשים המירבי המותר נקבע על ידי מומחי בטיחות כדי להגן על שלומם של המבלים. אם חס וחלילה יהיה אסון, אני בטוח שכל המצטרפים לקבוצת פייסבוק זו, יצטרפו לקבוצה נגד המשטרה שלא דאגה לסגור את המועדון. לא מזמן נהרגו ברוסיה 109 בליינים בשריפה במועדון. הגורם העיקרי למספר ההרוגים הוא חוסר היכולת לחלץ את המבלים במהירות.

  בעלי המועדונים מסכנים את הבליינים בעבור בצע כסף, במקום לדאוג לבטיחותם. כל זה, תוך תחרות לא הוגנת עם מועדונים אחרים שמשקיעים כסף כדי להגן על לקוחותיהם.

  בתל אביב יש הרבה יותר מעשרה מועדונים ורובם לא נסגרו. פעולת המשטרה לא הייתה כנגד המועדונים אלא כנגד קומץ עבריינים מתוכם ולטובת הבליינים ורוב המועדונים הפועלים יושרה.

 5. מועדון הברזילי: "שימו לב ** שימו לב** עקב סגירת הברזילי ע"י המשטרה, האירוע עבר למועדון הבארבי, רח' קיבוץ גלויות 52, תל אביב."

 6. מאת ירון:

  תראי, הבעיה עם החגיגת היא שהוא לא היה מחוץ לחוק, למעשה המכירה שלו הייתה חוקית למהדרין.

  היום כאשר הוא יצא מחוץ לחוק, אני בספק אם תראי פיצוציה שמעזה למכור את הסם הזה בריש גלי שוב.

  PEACE

טראקבקים/פינגבקים

 1. Twitter Trackbacks for כדור הבדולח של משטרת ישראל | הבלוג של אורלי בראון [orlybraun.com] on Topsy.com

הוספת תגובה